¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Prohlídka sportovního letiště stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.03.2004

I na sportovních letištích je toho spousta k vidění. Nevýhodou je, že tato letiště nemají žádnou vyhlídkovou terasu a vypadá to, že návštěvy nejsou moc vítány. Ale není tomu tak.

První z možností je sledovat provoz na letišti z jeho okraje. Dejte si přitom pozor, abyste nevlezli až do dráhy. Dráhu poznáte podle vytyčení červenobíle pruhovanýmu deskami nebo bílými pásy na zemi. Startující a přistávající letadla jsou pro vás smrtelně nebezpečná. Dráhu ani nepřebíhejte. Také poletování s draky a letadýlky na okraji letiště může zkončit konfliktem. Na sportovních letištích je totiž možné, že se letadlo přiblíží na přistání i ze zcela nečekaného směru.


image

Pokud se chcete podívat až k letadlům, jděte k budovám na letišti, vyhledejte někoho a prohlídku si domluvte. Buď vás pustí na prohlídku samotné, nebo vám přidělí nějakého průvodce.

Webové kamery stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
24.02.2008

Na některých letištích jsou instalovány webové kamery. Můžete se tak podívat, zda se na letišti, kam chcete jet, vůbec něco děje. Anebo prostě zjistíte, jaké je v okolí letiště počasí.

Letiště Benešov

Letiště Broumov 1 , 2

Letiště Dvůr Králové

Letiště Havlíčkův Brod

Letiště Medlánky (Brno)

Letiště Podhořany

Letiště Roudnice nad Labem

Letiště Sazená

Letiště Šumperk

(zveřejněno na stránce Letiště aeroklubů)