¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Křídlo stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

27.02.2021

Křídlo jsem se rozhodl stavět jako nerozebiratelný celek. Letadlo budu v převážné většině případů vozit vcelku a když budu potřebovat letadlo rozebrat, tak pro mě není křídlo vcelku při přepravě problém.

image

Regulátory většina lidí zadlábne zespoda naplocho do křídla do míst mezi trupem a motorovými gondolami. To mě připadá zbytečné, když je v gondolách za motory místa dost. Moje řešení neomezuje chlazení regulátorů. K destičce je regulátorem přichycen okem elektrikářské stahovací pasky.

image

image

Kabely od baterky jsou rozdvojeny z jednoho spojovacího konektoru XT-60. Je potřeba s délkou kabelu šetřit, musí se i s konektorem nacpat do prostoru šachty nad flight controllerem.

image

Kablíky ovládání motorů mám vedeny zvlášť až do konektorů flight controlleru, každý motor je ovládán jedním kanálem. Nezapomenout odpojit červený kablík, aby se stabilizátor napětí v regulátoru nepral se stabilizátorem napětí flight controlleru. Palubní síť je kompletně napájená z BEC flight controlleru.

image

Abych si při připojování křídla kablíky nepletl, mám je označené kroužkem barevné elektrikářské lepící pásky. Modrý na modrý, žlutý na žlutý atd.

image

image

Křídlo jsem celé lepil řídkým vteřiňákem.

Při zkoušce celé sestavy na dvoře jsem si všimnul poměrně velkých vibrací při zhruba půl plynu. Pohmatem na letadlo se dalo určit, že to dělá jen jeden z motorů, jeden motor dokázal rozdrnčet letadlo. Na řadu přišlo vyvážení vrtulí.

(zveřejněno na stránce Křídlo)