¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Tool Length Sensor TS-32 st�l� odkaz / permalink

30.10.2020

Operace, která mě vždycky lezla trochu na nervy, bylo nastavení nulové polohy osy Z. To je poloha, kdy se nástroj dotýká vršku materiálu nebo podložky - záleží, kde si zvolíte počátek souřadnic. Musí se ručně najet čelem frézy těsně k materiálu a ťukáním myší a šoupáním papírku pod frézou hledat polohu, kdy začíná papír pod frézou drhnout. Pak ještě kliknout v programu, aby si tuto polohu na ose Z zapamatoval jako nulu. Ke stroji lze koupit sondu, která toto nastavení zjednoduší. Jmenuje se to Tool Length Sensor TS-32.

image

Sonda se položí na přířez, v programu UCCNC se klikne na tlačítko, frézka pomalu sjede na spínač sondy, ještě jednou to zopakuje a je hotovo.

image

Instalace je snadná. Sonda se konektorem typu jack zastrčí do jediné zdířky tohoto typu na zadní straně routeru, v konfiguraci UCCNC se nastaví:

probe - pin 10 - port 1

Sonda od Stepcraftu stojí 34€ a je to za celkem jednoduchý výrobek ve kterém je obyčejný mikrospínač docela pálka. A ještě to přijde ve stavu, kdy si musí člověk připájet na kabel konektor. Ale věcička to je užitečná! image

(zveřejněno na stránce Tool Length Sensor TS-32)