¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Pořízení stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

Stroj se dá koupit u výrobce v Německu prostřednictvím e-shopu na jejich webu www.stepcraft-systems.com. Tuzemský prodejce nabízí stroj o dost dráž.

image

Stroj se prodává jako stavebnice - "Construction Kit", nebo hotový - "Ready-to-Run", cenový rozdíl je ale dvanáct tisíc. Objednával jsem proto stavebnici.

Výhodou je, že bez problémů dáte dohromady vše potřebné, abyste měli doma funkční stroj. U jiných prodejců a výrobců tomu tak není a ani u strojů v cenách sto tisíc a více se pořádně nedozvíte, zda je uváděná cena konečná, nebo budete muset kupovat ještě něco. Logika prodejců je zřejmě taková, že zájemce zavolá a objednávka se sestaví během osobního jednání. To možná ano, ale než k tomu dojde, musí si člověk vytipovat dva tři dodavatele a to se bez těch informací o komplexnosti dodávky dělá blbě. Samostatnou kapitolou je v tomto smyslu "čína". Na webech těchto prodejců jsou informace úplně zmatené a nákup z Asie si dovedu přestavit jen s pomocí referencí od někoho, kdo tam stroj koupil a provozuje v podstatě mi dá dohromady objednávku. S nákupem z Asie jsou ale i jiné problémy.

Objednal jsem u Stepcraftu stroj 60 x 40:

  • STEPCRAFT-2/D.600 Construction Kit
  • WinPC-NC Control Software Fullversion OEM Package
  • Electrical Kit Europe/Asia
  • System Documentation (English)
  • Adapter 43 mm / M19x2 thread (Dremel)

V pondělí jsem objednal, v úterý prošla platba, další úterý mi zvonil řidič UPS s dvaceti pěti kilovou bednou u dveří. Doprava stála 24.50 €.

image

(zveřejněno na stránce CNC router Stepcraft-2/D.600 )