¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Otázky a odpovědi

Jak začít s létáním s rádiem řízenými modely

Je pro mě tenhle model vhodný?stálý odkaz / permalink

23.08.2012
Dobry den, chystam sa zacat s modelarstvom a som v tom uplny zaciatocnik. Chcel by som sa Vas spytat, ci tento model by bol pre mna ako zaciatocnika vhodny:

image

ROBIN RTF 2,4GHz 780 mm, Mód1

Rozpětí 780 mm
Délka 520mm
Hmotnost 110g
Motor stejnosměrný N60
Vrtule sklopná
Funkce směrovka, výškovka, křidélka, motor
Vysílač 2,4Ghz - součástí balení, volitelný mód 1 nebo 2
Akumulátor LiPol 7,4 V 250 mAh - součástí balení

Tento model bych Vám nedoporučil. Možná létá pěkně, možná i vy byste s ním mohl začít. Pokusím se stručně uvést důvody, proč ho nedoporučuji:

- Seznam modelů na stránce První model - model s elektropohonem vznikl na základě mé osobní zkušenosti a zkušenosti kamarádů modelářů, kteří jako já někoho učili létat. Je to zkušenost mnoha lidí u nás i ve světě. Model, který uvádíte neznám a připadá mi neefektivní (ztráta času) se zabývat (kupovat, testovat) všechny možné modely, které se na trhu objevují.

- Model má rozpětí 3/4 metru, mnou doporučované modely mají rozpětí dvojnásobné. Větší model lépe létá, lépe se řídí. Velikost mnou doporučovaných cvičných modelů je kompromisem mezi náklady a velikostí. Poloviční model je v nákladech na materiál 4x lacinější (zjednodušeně), ale už je mimo svou velikostí. Je moc malý, malá velikost modelu s sebou nese horší užitné vlastnosti (třeba citlivost i na slabý vítr). Model třeba dvoumetrový by byl třeba ještě lepší, než modely, které na webu doporučuji, ale už by vycházel dost drahý.

- Ty nejlevnější sety mívají zpravidla jednoduchá jednoúčelová rádia, která často nejdou použít do dalšího modelu. V tomto případě nevím, ale zamyslete se i nad tímto argumentem.

(zveřejněno na stránce Otázky a odpovědi)

print tisk