¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Model Hobby 2007

Modelářské výstavy

Model Hobby 2007stálý odkaz / permalink

28.09.2007

Na výstavu jsem vyrazil v pátek. Volný den, venku pršelo, v halách narváno jako dlouho předtím ne. Vstupenka 100 Kč, 100 Kč parkovné - stejně jako loni.

Hudral jsem, že je vevnitř k nedýchání a divil se, proč neotevřou světlíky ve střeše. Když se tak stalo, překvapila mě sprška shůry :-) Člověk se nezavděčí ...

S hodnocením výstavy jsem už opatrný. Někdo je nadšený, někdo totálně zklamaný, někdo čeká převratné novinky, někdo je spokojený, že si na jednom místě (a jednou za rok) koupí co potřebuje.

Pro mě to je hlavně příležitost potkat se s lidmi, se kterými se znám třeba jen po internetu, s kamarády ale i jen tak pozorovat návštěvníky a poslouchat jejich názory, dotazy. Mám to do Letňan 3/4 hodiny jízdy po dálnici a tak jsem asi tolerantnější k tomu, jak výstava splnila má očekávání, než když někdo cestuje půl dne.

Směs vystavovatelů chtějících představit veřejnosti své výrobky a stánků prodejců, pro které je výstava příležitostí udělat tržbu, směs modelařiny a hraček. Těch hračkoidních modelů možná trochu více než dříve, ale to je asi trend, který těžko někdo zlomí.

Kdo je kdo? Co je co?stálý odkaz / permalink
30.09.2007

Kdo je kdo? Co je co? Tak by se mohl leckdo ptát po návštěvě letošní výstavy Model Hobby.

image

Na výstavce RC modelů nazvané RCM runway byly k vidění vrcholné výtvory modelářství. Mezi skutečně obřími motorovými modely byly k vidění i velké větroně.

Čtyřmetrový Fox a stejně veliký Blaník.

image

Popisky u modelů uváděly jako výrobce RKM Topmodel. Mnoho návštěvníků spojovalo tyto modely s firmou Topmodel CZ, ale já už jako pilný uživatel Internetu věděl, že jde o firmu RKM Top Model. Ale ani s touto znalostí nejsem o moc chytřejší než návštěvníci.

Z jiných webů jsem zjistil, že firma(?) má blízko k firmě JR models a stvrzuje to i nápis pod kabinou Foxe "Honza Rumreich". Je to tedy jen obchodní tah této firmy? K mému překvapení je na webu RKM Top Model fotka Foxe, která je navlas stejná jako fotka na webu firmy S2G.

image

Co to má společného s ní? Modely ale vypadaly dobře, tak uvidíme, co se z toho vyklube.

Projekt Honzy Fialystálý odkaz / permalink
01.10.2007

Kdo byl na výstavě Model Hobby, zaregistroval možná stánek ČVUT - katedry letadel. Na rohu jejich stánku byl pověšen letoun s vrtulí na nosníku ocasních ploch.

Tento stroj byl vystaven na Model Hobby už loni, ale to ještě nelétal. Stroj byl zkonstruován Honzou Fialou jako diplomová práce. Možná pro vás bude zajímavé nahlédnout do jeho diplomky. Zkuste to na adrese: www.airshipclub.com/diplomova_prace.pdf. Uvidíte, co obnáší takový stroj zkonstruovat, postavit a zalétat.

Hvězdičákystálý odkaz / permalink
01.10.2007

Na výstavě Model Hobby se mi moc líbila výstava modelů redakce RC modelů nazvaná RCM runway.

image

Modely zde vystavené jsou opravdu obři mezi obry. Model Avia B.A. 122 Zdeňka Vlacha byl osazen nádherným čtyřdobým hvězdičákem 420 ccm! Zapátral jsem a našel výrobce Valach Motors. Na jejich webu je i pěkné video s motorem na stendu. Krásný Dauntless Zdeňka Sládka měl stejný motor.

image
Tlačenicestálý odkaz / permalink
02.10.2007

Na Model Hobby jsem jel s několika úkoly. Jedním z nich bylo vyzkoušet simulátor Phoenix. Všude se uvádí, jak se v něm létá s vrtulníky, ale o plošnících není v recenzích skoro nic.

Jak to ale udělat, když u stánku vládnou ostré lokty? Nemám sílu strkat se s natěšenými dětmi a stejně na nějaké zkoušení není s frontou za zády klid. V tu chvíli jsem si vzpomněl na Toy Fair v Norimberku, která je výstavou v pravém slova smyslu a věci si bylo možné v klidu prohlédnout a vyzkoušet.

Budu se tedy muset na vlastosti simulátoru vyptat.

image

image
2.4 GHz na Model Hobbystálý odkaz / permalink
02.10.2007

Podle informací některých návštěvníků Model Hobby připravuje JETI model jako jeden z další výrobců vysílačové moduly i přijímače pro systém 2.4 GHz.

Moduly i přijímače mají být za příznivou cenu a s obousměrnou komunikací.

(zveřejněno na stránce Model Hobby 2007)

print tisk