¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Výuka létaní stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

16.08.2015

Učit se létat lze mnoha způsoby, některý způsob vede k cíli rychleji, jiný pomaleji. Každý jsme jiný, co je pro jednoho ze začátku složité, je pro jiného jednoduché, co jednoho znervozní, jiného nechá klidným. Výuka létání s modelem by měla mít hlavu a patu, pilotní žák by měl pro učení zvolit nějaký smysluplný postup - metodiku, i když jde jen o "zábavu". Učit se lze i náhodnými pokusy, ale jde to pomaleji, než když se postupuje nějak cíleně. Budete-li trpěliví, můžete se naučit létat bez toho, aby každá vteřina vašeho letu byla vykoupena hodinami opravování.

Minulý týden jsem si koupil prvního el.motoráka PIPER CUB. Jak jsem byl tak natěšenej, tak jsem jej samozřejmě poskládal, přečetl návod na ovládání a hurá do terénu. Jelikož jsem nikdy nelítal, tak jsme s kolegou usoudili, že první start provedeme hodem s ruky při plném tahu jak říkal návod. Let trval 2 vteřiny a bylo po čumáku. Jelikož neznám žádného modeláře tak jsem se pokusil o opravu sám. Další den jsem s již slepeným modelem vyrazil na odlehlou luční cestu a tam podle návodu již akreditovaného modeláře z internetu se pokoušel vzlétnout ze země. Asi na 30 pokus jsem zvedl svůj model do uctyhodné výšky 40cm, poté se mi to podařilo ještě dvakrát a došly baterie.

(magazín Mojehobby)

Ten kdo začíná s tímto koníčkem zgruntu, bez předchozího zájmu o letectví, stojí před mnoha problémy. Budu tedy postupovat opravdu pomalu a od začátku.

(zveřejněno na stránce Výuka létání)