¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Záznamové systémy

Kamery do modelů, filmování z modelů

Kvalita obrazustálý odkaz / permalink

30.03.2013

Kvalita obrazu je dost široký pojem, těžko se posuzuje čtením reklamních brožurek nebo jen studiem technických parametrů kamer. Když si přečtete v parametrech rozlišení obrazu, vůbec nic to neznamená, nic to neříká o rozlišení snímače, nic to neříká o kvalitě optiky, nic to neříká o kvalitě algoritmu, kterým se obraz ze snímače zpracovává a ukládá na paměťovou kartu.

Důležité je proto sehnat nějaké reference, ukázkové záběry nebo se podívat na filmy, které byly uvažovanou kamerou natočené. Problém je, že u nových výrobků najdete záběry z lyží, z kola, od vody a podobně, ale málo nebo vůbec z letadla či modelu.

Podstatnou vlastností je chod a nastavení expoziční automatiky. Natáčení z modelu letadla nebo z letadla klade na automatiku nastavování expozice velké nároky, protože se vzhledem k pohybu letadla v prostoru před objektivem kamery střídají motivy vyžadující diametrálně odlišné clonění. Typický je pohyb objektivu nad a pod horizont. A to právě jsou ty záběry, které se u nových kamer špatně shání.

Problémem, který se pro vás později může ukázat fatálním, je barevné podání obrazu, jaké kamera produkuje. Zejména ve chvíli, kdy budete chtít prostřihávat do sebe záběry z normální kamery a z kamery na modelu.

(zveřejněno na stránce Záznamové systémy)

print tisk