¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Hodnocení stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

25.07.2017

Rádio za dobrou cenu které nabízí velmi bohaté funkce.

image

Základní vlastností každého rádia je, zda se s ním dá spolehlivě model řídit. Moje reference říkají, že tohle rádio funguje spolehlivě. Tedy přesně řečeno dobře a spolehlivě fungují vysílače FrSky s přijímači FrSky. Provedením je tohle rádio stejné jako rádia v cenové relaci 6 až 10.000, schopnostmi v nastavování je jako rádia v cenové relaci 30.000.

Někdo, kdo má se složitějším nastavováním rádií problém, bude mít asi problémy i u tohoto rádia. Zpočátku určitě. Na druhou stranu, když se naučí základy, mohlo by to pro něj být potom jednodušší.

Vysílače s továrními systémy (Jeti, Futaba, Graupner ...) mají rozhraní pro nastavování udělané tak, že jsou v něm už zakomponovány některé zákonitosti, závislosti, zvyklosti. To má uživateli pomáhat v nastavení modelu. Přináší to ale mnohdy i omezení, třeba když chcete udělat něco, na co tvůrci rádia nepomysleli. Taky je běžnou zvyklostí, že některé věci vám výrobce dovolí až u dražších modelů.

Systém OpenTX taková omezení nemá, nic vás omezovat nebude. A taky dostáváte do ruky rádio bez omezení počtu kanálů. Žádné šestikanály za málo peněz, devítikanály za víc peněz, dvanáctikanály za hodně peněz, šestnáctikanály za ranec. Dostáváte do ruky plnohodnotný šestnáctikanál! Systém OpenTX je mocný, rádiu tím ale chybí to pohodlné a bezpečné rozhraní ostatních rádií. Wizardy, které jsou v současnosti k mání, toho moc neřeší. Rádia s firemními firmwary se před důležitou změnou ptají, OpenTX všechno udělá snadno a rychle, i smaže něco důležitého. Snadno si člověk na letišti ve stresu nastavení pokazí. Ono se to nastavení dá pokazit i na tom Jeti nebo Futabě, ale je to o chloupek těžší.

Tvůrce firemního firmware už dopředu za vás přemýšlel, předpřipravil pro vás nastavování tak, aby to vše dávalo smysl, aby se to dobře na letišti nastavovalo. V OpenTX je to celé na vás. Pokud ty souvislosti pro nedostatek zkušenosti nevidíte, pokud si neuděláte v nastavování svůj systém, může být práce se složitějším nastavením chaotická.

Kamarádi se mi trochu smějí, když mě vidí s mým bílým Taranisem v ruce. Já jsem ale spokojený. Plastová krabice je mechanicky odolná, rádio se mi dobře drží, je lehké, počet ovladačů je pro mě dostačující. Vysílač je skladný. Jen se ten bílý plast snadno špiní.

(zveřejněno na stránce Hodnocení)