¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Hawkeye Firefly 6S

První dojmystálý odkaz / permalink

25.02.2016

Hawkeye Firefly 6S kamera je zabalena v poměrně velké krabici. Krabice s kamerami GoPro jsou podobně veliké, když ale kameru GoPro z krabice vybalíte a chvíli na to koukáte, dojde vám, že máte kameru, ale jaksi nemáte čím ji upevnit. Jsou u ní sice nalepovací držáky, ale kdo by někam hned lepil držák, když ještě neví, jak s kamerou bude pracovat. To z téhle krabice se vysypalo plno užitečných věcí, držáky, které jsem ke GoPro musel teprve pořídit!

image

image

Plastové věci jsou na omak jiné, než GoPro držáky a jejich napodobeniny, někdo tvrdí, že ten plast je šitový. Uvidíme. Typy držáků v balení ale mají zvoleny prakticky.

Kamera přišla s posledním firmware verze 2.3. Trochu byl pro mě oříšek najít domovský web. Na krabici jsem si nevšimnul žádné adresy, v přiloženém manuálku taky nic, na stránce, kde jsem kameru objednával taky nic. Je to www.cnfpv.com.

Kamera indikuje provoz blikáním mezikruží kolem tlačítek a zdá se, že tato světelná indikace nejde vypnout. Displej na předku kamery také svítí. Pokud to nejde vypnout, znamená to problémy se skrytým natáčením. A nemusí jít jen o natáčení před natáčenými osobami opravdu utajené. Blikající kamera automaticky přitahuje pohled a filmovaní i když ví, že jsou filmování a že do kamery nemají koukat, tak na tu blikající věc bezděčně kouknou. A natáčení s malým dítětem je úplně ztraceno, dítě okamžitě přestane dělat co dělá a bude upřeně civět na ty blikající LEDky.

Kamera nevydává žádné zvuky. Nenašel jsem v menu možnost zapnout zvukovou indikaci. Zvuková indikace je dobrá věc, když potřebujete kameru ovládat bez možnosti se na ni podívat, nebo během konání jiné intenzivní činnosti.

Kamera se po připojení USB kabelem objeví v počítači jako disk, fotky i videa jdou potom snadno překopírovat do počítače. U kamery GoPro je třebaq vytáhnout pidi SD kartu z kamery, vložit ji do redukce a redukci zasunout do čtečky SD karet.

(zveřejněno na stránce Hawkeye Firefly 6S)

print tisk