¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Archivace fotografií

Jak na to

Archivace fotografiístálý odkaz / permalink

21.03.2006

Hned po zaplnění paměťové karty vašeho nového fotoaparátu budete přemýšlet, kam s fotografiemi

Postup, kdy nafotím paměťovou kartu a potom ji ponesu do sběrny, je pro mě naprosto nepoužitelný, protože já nafotím při některých příležitostech tolik fotek, že kartu zaplním za jeden den.

První, co každého napadne, je přesunout fotografie do počítače. A to většinou do prvního, který máte po ruce. To ale není žádná archivace. Počítač není dobré archivní místo. Proč?

S fotkami v počítači se může stát leccos:

  • Počítač přestane fungovat - I počítač, který vám bez jediné poruchy funguje dva roky, se může najednou rozbít. A to i tak, že už vám z něho nikdo žádné fotky nedostane.
  • Omylem si fotky smažete - Stačí chvilka nepozornosti, ve které smažete vaš cenné fotografie. A když si toho nevšimnete, tak je při nejbližším vysypání "koše" nenávratně zlikvidujete.
  • Fotky smaže někdo jiný - Pro administrátory vašeho pracovního počítače se mohou vaše fotky stát ze dne na den nebezpečnými a při nejbližší automatické údržbě vám je smažou, aniž by jste si toho všimli.
  • Přijdete o počítač - Někdo vám ho ukradne. Notebook z auta, stolní počítač z domova nebo z pracovního stolu v práci. Nebo ho někde necháte. Nebo lehne popelem při požáru.

Všechny tyto případy jsem už viděl a zažil. Některé jednou, některé vícekrát, některé mnohokrát.

(zveřejněno na stránce Archivace fotografií)

print tisk