¦ Kontakt ¦ Hledat image

Podzimní Raná 2012stálý odkaz / permalink

29.07.2012
Scale glider meeting Rana autumn 2012

Ve dnech 12. až 14. října 2012 se koná 7. ročník akce Podzimní Raná 2012 - podzimní setkání pilotů maket a polomaket větroňů a pilotů vlečných letadel na Rané. Akce se koná za podpory Aeroklubu Raná, v areálu aeroklubu, na jeho letišti a na svazích kopce Raná.

Pozvánkastálý odkaz / permalink

11.09.2012

pozvánka

image

Setkání příznivců RC maket a polomaket větroňů na Rané
Scale glider meeting - Rana autumn 2012
12.-14.10.2012

Po sedmé se v říjnu sejdeme my modeláři provozující makety a polomakety větroňů a vlečné stroje na letišti Raná u Loun. Létat se bude od pátku do neděle. Podle podmínek a zájmu se budou na travnaté ploše letiště létat aerovleky a když bude příznivě foukat, tak se bude létat i na svazích Rané.

Je požadováno doložení pojištění za škody způsobené provozem modelu. Při přihlašování nezapomeňte uvést svoje jméno a adresu, popis modelu (typ, rozpětí, hmotnost, číslo kanálu nebo 2.4G, na kterém létáte) a na které dny plánujete účast (pá, so, ne). Také požadavek na blokaci postele nebo vlastní ubytování (vlastní karavan, stan).

Seznam přihlášených

Brána letiště se v pátek trvale otevře až ve 14 hodin. Kdo přijede dříve, tomu otevřu bránu, zaparkujete před dřevákem a kempování se vyřídí až se správcem odpoledne po 14. hodině. Stravování v hospodě bude od pátku od 19. hodiny.
Pokud někdo přijede dříve, může jít létat na svah.
Program
pátek:ubytování, volné létání
sobota: aerovleky na ploše letiště a svahové létání na kopci, večer posezení v klubovně, promítání, točené pivo.
neděle: létání podobně jako v sobotu

V pásmu 35 a 40 Mhz se bude létat v párech. Ti, co mají stejný kanál se sami budou hlídat a střídat v létání. Kanály budou uvedeny na ploše letiště na tabuli. Prostor letiště je pro létání s modely více než dostatečný, několik set metrů trávy pro bezpečné přistání. Při severozápadním větru je možné svahové létání na cvičné louce na úpatí kopce vhodné i pro ty, kteří ještě létání se svým větroněm na svahu nezkoušeli. Hangárování modelů na učebně, nebo v hangáru aeroklubu.

Provoz na ploše letiště Raná bude koordinován s řídícím létání (služba AFIS).

Ubytování

Nocleh je možný v dřevěné nevytápěné společné ložnici ve vlastních spacácích, v apartmánech ve zděné budově, ve vlastním stanu nebo karavanu.

- postel ve dřeváku stojí 85Kč
- stan 30Kč
- karavan 65Kč
- osoba ve stanu/karavanu 35Kč (poplatek za pobyt v areálu - voda, záchod)
- postel v apartmánu 200Kč
(vše za jednu noc)

Možná bude v noci zima (mráz!), takže do dřeváku teplé oblečení a spacáky! Také na létání si vezměte dobré boty! V neděli bývá dopoledne tradičně jinovatka image

Stravování

Od pátku od večera do neděle je zajištěno stravování v klubovně (hotovky, +pivo, limo, ...) Jinak stravování z vlastních zásob nebo v restauraci ve vesnici.

Startovné

Startovné se vybere jen pro pokrytí nákladů na sekání plochy, vlekaři budou placeni přímo větroňáři. Připravte si dvacetikoruny. Před startem hodíte vlekaři minci do kapsy. Na svahu se bude létat podle podmínek stanovených správcem kopce. Viz Ranská hora

Viz také:Aeroklub Raná u Loun, něco o kopci.

Kdo jste ještě nezkusil létání na svahu, neváhejte a přijeďte

A kdo se se svým krásným modelem bojí na svah, má jedinečnou příležitost si to vyzkoušet a využít přítomnosti zkušenějších.

Už zase aby člověk sledoval počasí!stálý odkaz / permalink

09.10.2012

Už jenom 2 dny a začíná zase Podzimní Raná. Už zase sleduji každou chvilku počasí a odhaduji, jak to meteorologům vyjde a hlavně jak to vyjde nám!

Na pátek to vypadá ne jihovýchodní vítr a tak 10 stupňů. To by mělo vyjít svahování na cvičné louce dole u skleníku a určitě by to mělo jít z vrcholu Rané!

Přihlášených je v tuto chvíli 45 pilotů, většina s více letadly, Thomas s mnoha letadly - prý co vše dokáže naložit do auta image

Seznam přihlášených

Akce je neveřejná, nesoutěžní. Aby aerovleky odsejpaly, měli by mít všichni "bind" pásky vhodného rozměru (pro jejich závěs) a kdo má jiný systém závěsu, měl by mít nastavení vlečného lana, svoji koncovku zamčenou před startem v závěsu a jen se nacvaknout na karabinu lana vlečné. Viz Dělené vlečné lanko .

Bude se zase dbát na létání jen v povolených prostorech tak, aby nebyl ohrožen provoz na druhé dráze letiště a aby modely nemohly padnout do areálu letiště. Dobrovolná sebekázeň bude vítaná image

Dnes o půlnoci konec registracestálý odkaz / permalink

10.10.2012

Pozítří už to začne! Podzimní setkání maket a polomaket větroňů na Rané 2012. Přihlašování na akci končí dnes o půlnoci.

V sobotu bude asi foukat od západu, tedy na cvičnou louku nad letištěm zleva. Předpovídaný déšť byl loni taky, ale i tak jsme si pěkně zalétali. Záleží totiž na tom, zda jde o trvalý déšť nebo přeháňky. Vidím ta na ty přeháňky image

Tak se nám ten vítr nějak otáčístálý odkaz / permalink

11.10.2012

Tak se nám ten vítr nějak otáčí! Matematický model předpovědi počasí na víkend se stále zpřesňuje a směry větru, které dává teď ...

... ukazují vítr ve směrech, které na Rané nejsou nic moc. V pátek zůstává předpovídaný směr větru stejný, tedy jihovýchod. To je dobré. Ale sobota i neděle zatím vypadá na západní vítr a možná i na jihozápadní. To je potom trápení.

Ale ony ty směry větru v předpovědi lítaj sem tam, tak uvidíme.

Seznam přihlášených

Vítr od jihovýchodu, potom déšťstálý odkaz / permalink

12.10.2012

V poledne bylo na letišti skoro pusto, ale to jen proto, že většina těch, co už dorazila, jela na druhou stranu kopce ke skleníku.

Po poledni začala druhá skupina létat na letišti vleky. Šedé nízké mraky nad letištěm ale nějaké létání termiky moc neumožňovaly. Přitom pár kilometrů odtud je ještě modrá obloha.

Na cvičné louce u skleníku toho prý moc nalétat nešlo pro slabý vítr. Na vrcholu Rané přitom létali tři stateční paraglajdisti.

Před třetí už začalo drobně pršet a po čtvrté už všichni proudí do klubovny, kde už hospoda připravuje pivo. V pět první hladovci dostávají klobásu, v šest už řízek (vlastně dva) nebo guláš.

Potom zábava, promítání, žvanění o všem možném.

Slunce, slabý vítr, podzimní pohádkastálý odkaz / permalink

13.10.2012

image

Létalo se od desíti do půl sedmé do večera!

Nikdo mi nevěřilstálý odkaz / permalink

14.10.2012

Ráno nás přivítalo souvislou vrstvou oblačnosti. Nikdo mi dopoledne nevěřil, když jsem tvrdil, že pruh modré oblohy viditelný u hor na západě bude v poledne i nad Ranou. A už v jedenáct vykouklo sluníčko a opakovala se situace ze soboty - tedy slunce a mírný vítr ze západu.

Bylo nás už o poznání méně, ale i tak bylo na co koukat.

Trochu mě mrzí, že v sobotu i v neděli foukalo po kopci a tak nebylo možné vidět ty krásné modely na svahu.

Co kdo nafotil na Podzimní Rané 2012stálý odkaz / permalink

19.10.2014

image

68vk.rajce.idnes.cz - fotografie ze soboty
arnyun.rajce.idnes.cz - fotky Arnošta Ungermanna
kocour111.rajce.idnes.cz - fotky Boleslava Adámka
spinfly.rajce.idnes.cz - fotky Jiřího Voráčka
spinfly.rajce.idnes.cz - fotky Martin Popek
picasaweb.google.com - fotky Petra Hetfleische !Stránka byla zrušena nebo přesunuta!
YouTube - záběry z Kirby Kite od Jirky Chvátala
rcmpilot.rajce.idnes.cz(1) - fotky Petra Bortela
rcmpilot.rajce.idnes.cz(2)
rodzr.rajce.idnes.cz - fotky Rogera Svatoně !Stránka byla zrušena nebo přesunuta!
honzarudolf.com - fotky Honzy Rudolfa
loukabambousek.rajce.idnes.cz
martas101.rajce.idnes.cz