image

Zadání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

22.02.2021

Chci vozit v modelu FPV vybavení DJI FPV a kameru GoPro 360 MAX. Chci pro jeho řízení využít flight controller Matek F765 Wing a systém INAV. Rádio bude FrSky Taranis Q X7 s vysílacím modulem FrSky R9M a přijímačem FrSky R9 Stab OTA. Všechno jsem si vyzkoušel na samokřídle Razor.

image

Je to dost "krabiček" v modelu navíc, dost propojení kabely a Twin Star je vymyšlen pro jednoduchou instalaci rádia, kde v jedné díře je baterka a ve druhé přijímač. Jedna věc je vymyslet kam vše dát a druhá jak udržet těžiště v žádoucí poloze, protože třeba ta kamera Gopro by měla být vepředu a je dost těžká. Baterky tak musí jít více dozadu.

Hledal jsem inspiraci na internetu, ale žádné z prezentovaných řešení se mi nelíbilo. Všichni to řeší rozstrkáním komponent v trupu za centroplánem a vyřezáním menších či větších otvorů v trupu - dvířek zajištěných magnety, lepící páskou a podobně. Většinou jsou otvory řešeny tak, že snižují významně pevnost trupu.

image

image

Mým požadavkem je mimo instalace FPV vybavení také mít letadlo, které bude v praktickém provozu stejně dobré, jako původní Twin Star, které bude snášet provoz i za složitějších podmínek a vydrží mi sloužit nějakou dobu. Strávil jsem tak dost dlouhou dobu koukáním na díly rozložené na stole a přemýšlením, jak by to šlo udělat.

image

image

image

Chtěl jsem to udělat tak, abych co nejméně narušil konstrukci trupu, aby všechny komponenty šly v případě potřeby vymontovat a aby vše drželo dobře na svém místě i při nějakém nárazu. Asi nejvíc přemýšlení mi dalo umístění antén. V samokřídle jsem je měl zalepeny v křídle, tady ale je křídlo demontovatelné a spojení antén s přijímačem je nerozebiratelné!

image


zpátky na: Twin Star │ dál: Stavba


přehled kapitol:

 1. Twin Star
 2. Zadání
 3. Stavba
 4. Křídlo
 5. FPV
 6. Oživení flight controlleru
 7. Zálet
 8. Povrchová úprava
 9. Li-Ion
 10. Twin Star jako nosič GoPro MAX
 11. GoPro MAX na centroplánu
 12. Kamera Insta 360 GO 2
 13. Kamera GoPro Hero 10 Black
 14. Létání s Twin Starem
 15. Údržba
 16. Nastavení
 17. Nastavení INAV
 18. Parametry

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Twin Star)