image

Plovákystálý odkaz / permalink

06.07.2017

Timber se prodává s kolovým podvozkem i s plováky.

image

foto: rcgroups.net

Plováky se s nohami a vzpěrami smontují v jeden celek. Na první pohled vypadají plováky jako každé jiné, ale když si člověk porovná s jinými plováky, tak přijde na důležité detaily.

image

image

Kormidla jsou naháněna vlasci od páky u ostruhového kola pod směrovkou. Řešení podobné jako u Beavera, ale v tomto případě to funguje dobře. Kormidla jsou navíc sklápěcí, když letadlo položíte na zem, kormidla se zvednou, když najedete letadlem do místa s trávami pod hladinou, kormidla letadlo nezachytí, s letadlem je možné dojet až na mělčinu.

Výměna kolového podvozku za plováky a naopak je jednoduchá a rychlá. Jsou to čtyři šrouby a zapojení náhonů kormidel na páku u ostruhy. Vzpěrový systém je tuhý, vypadá to, že i po delším používání bude zachována celková geometrie.

Montáž plovákůstálý odkaz / permalink

12.11.2017

Někteří majitelé Timbera si stěžují, že se jim plováky montují obtížně.

image

Je to tím, že zastrčí dráty obou vzpěr do výřezů v trupu a potom se snaží šrouby vepředu přichytit výztuhy vedoucí od zadní vzpěry. A to jde opravdu špatně. Vzpěrový systém je předepjatý a je těžké dostat otvor výztuhy nad díru pro šroub v trupu. Když ale zastrčíte do trupu jen drát přední vzpěry, výztuhu k trupu snadno přišroubujete - to je okamžik zachycený na fotografii. Až potom zastrčíte drát zadní vzpěry a zajistíte platovým dílem a šrouby. Celá operace je za pět minut hotová včetně zapojení lanek ke kormidlům.


zpátky na: Stavebnice Timber │ kam dál: Přeprava


přehled kapitol:

 1. Timber
 2. Stavebnice Timber
 3. Plováky
 4. Přeprava
 5. Létání s Timberem
 6. Údržba
 7. Parametry
 8. Popis
 9. Hodnocení
 10. Fotografie s Timberem
 11. Videa s Timberem

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Timber)