¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Letání

Můj první benzíňák

Extra už zase nechodí!stálý odkaz / permalink

08.10.2006

Dnešní létání se rozhoduji pilovat sedání. Nezdržuji se nějakými opičkami ve vzduchu a hned po startu nalétávám okruh na přistání. Sednu, najedu si zase na začátek dráhy a znova. Většinou to pěkně vychází. Vždycky jsem v ose dráhy, jen někdy dosednu na příliš velké rychlosti a Extra odskočí. Horší to je, když podrovnám moc vysoko. To se snažím opakovat a jak držím Extru na výškovce ten jeden dva metry nad zemí a čekám, až nabere rychlost, zápasím s její snahou padat na pravé křídlo.

image

Je to nepříjemné. Sedám zleva a i malé podklesnutí křídla otáčí Extru na mě. Jediným řešením je trochu povolit v tahání a to zase znamená velké přiblížení k zemi, protož dráha je v tomto směru trochu do kopce.

Nakonec se mi to stává osudné. Nad prahem dráhy mi Extra vyplavala. Chybně se rozhoduji neopakovat a jek se snažím udržet přijatelné klesání, Exttra se naklání napravo. Ještě stále bych mohl přidat plyn, ale neudělám to a model nezadržitelně míří k pravému okraji dráhy. Kola se zachycují ve vysoké trávě a model na třech štyřech metrech zastavuje. Vylomený podvozek.

Doma, když podrobuji trup prohlídce, tak vůbec nechápu, proč to ti Číňani navrhli a slepili zrovna takto a že to doposud drželo. Polovina lepených spojů nebyla vůbec slepena. Na mám co dělat.

(zveřejněno na stránce Letání)

print tisk