¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Podzimní Raná 2013stálý odkaz / permalink

02.09.2013
Scale glider meeting Rana autumn 2013

Ve dnech 10. až 13. října 2013 se koná 8. ročník akce Podzimní Raná 2013 - podzimní setkání pilotů maket a polomaket větroňů a pilotů vlečných letadel na Rané. Akce se koná za podpory Aeroklubu Raná, v areálu aeroklubu, na jeho letišti a na svazích kopce Raná.

Seznam přihlášenýchstálý odkaz / permalink

09.10.2013

Konec registracestálý odkaz / permalink

09.10.2013

Registrace ukončena.

K létání budou připuštěni jen ti účastníci, kteří se včas předem registrovali.

Počasístálý odkaz / permalink

10.10.2013

Sledovat předpovědi zdá se být zbytečné. Zrovna nad Čechami se má vlnit fronta a jak se bude pohybovat se dá těžko předpovídat.

Zkušenost z minulých let ale říká, že i za takových podmínek může být pěkné polítání. Jen ćlověk musí být připravený pod kopcem a ne si doma za oknem říkat: "Mám jet?" image

Na dnes ještě včera večer předpověď počasí indikovala slabý vítr po kopci a dnes ráno už z toho je severozápad. Podobně to je z deštěm. Pokud jsou na předpovědních mapách mraky s deštěm, mohou z toho v reálu být fotogenické řady mraků běžící proti kopci, ze kterých holt občas prší. Ale mezi tím se dá létat.

Pátekstálý odkaz / permalink

11.10.2013

Zima, déšť, šero ...

Létat se dá akorát v klubovně u piva image

Sobotastálý odkaz / permalink

12.10.2013

Šero, zima, mlha ...

10:00, 11:00, 12:00, stále stejně.

image

Čekání, tlachání, letadla schovaná v autech.

image

V poledne vyrazily dvě skupiny na svah. Jedna na Písečnou, druhá na druhou stranu Rané. Všichni s cílem zasvahovat si alespoň s účelovými větroni. Skutečně si zalétali v větru od 2 do 5 metrů často v mlze a s kapkami deště.

Ve dvě vytáhli kluci alespoň malé Zlínky.

image

A hned potom se nechal vyprovokovat Míra Nedorost a začal montovat svého Pipera. To byl impuls pro větroňáře připravit své stroje. Zlí jazykové sice tvrdili, že hned jak mlha vyleze nahoru, tak začne pršet, ale to nemohlo letuchtivé odradit.

"Strhl" se čilý provoz nadržených pilotů, dvě vlečné, několik větroňů a vleky tak do 400 metrů. Jak rychle to začalo, tak ještě rychleji to skončilo. V několika okamžicích se letiště zahalilo do mlhy a piloti větroňů měli co dělat dostat se rychle dolů, aby na své modely viděli.

Nejdramatičtější chvilky prožival Míra Nedorost a pilot větroně, který měl premiérový aerovlek. Chvilku po vzletu oba modely zmizely v mlze, slyšeli jsme Mírův pokyn "vypni se" a potom jsme se zatajeným dechem sledovali, kam se v prostoru posouvá zvuk motoru jeho Pipera. Trvalo to hodně dlouho, než se Piper vyloupl z mlhy. Cigárko po přistání Mírovi evidentně chutnalo image

Začalo pršet a bylo po všem image

image--> G A L E R I E    F O T O G R A F I Í <--

Z-125 Šohajstálý odkaz / permalink

13.10.2013

I přes hrozné počasí vytáhl Jindra svého nového Šohaje na Rané z přívěsu a ve spolupráci s dalšími modeláři Šohaje sestavil a předvedl ve dvou vlecích.

image

Let modelu je úžasně realistický včetně zvukového projevu! Vzduch hraje na křídlech modelu podobně jsko u jeho předlohy.--> G A L E R I E    F O T O G R A F I Í <--

Změna propozic pro příští ročník!stálý odkaz / permalink

14.10.2013

Protože větru a dešti člověk neporučí, připravujeme na příští ročník změnu propozic!

image

foto: Lenka Soukupová

Mimo pojistky bude u každého pilota vyžadována POVINNÁ VÝBAVA pro počasí se zvýšenou vlhkostí. Letos tuto výbavu už uspěšně otestovali zkušební pilot Pop a technik Svatoň.

image

foto: Lenka Soukupová

Co kdo nafotil na Podzimní Rané 2013stálý odkaz / permalink

18.10.2014

image

Podzimní Raná 2013 - sobota - fotogalerie
Podzimní Raná 2013 - fotografie Petra Hetfleische zejména ze slunečné neděle !Stránka byla zrušena nebo přesunuta!
Aerovleky Raná 2013 - ve znamení deště - fotografie Rogera Svatoně !Stránka byla zrušena nebo přesunuta!
rajče - fotografie
Aerovleky Raná 2013 - videjko Petra Hetfleische !Stránka byla zrušena nebo přesunuta!