¦ Kontakt ¦ Hledat image

Podzimní setkání maket a polomaket větroňů na Rané 2010
Scale glider meeting Rana autumn 2010stálý odkaz / permalink

06.10.2010

Ve dnech 8. až 10. října 2009 se koná 5. ročník akce Podzimní Raná 2010 - podzimní setkání pilotů maket a polomaket větroňů a pilotů vlečných letadel na Rané. Pořadatelem akce je Model glider klub za podpory Aeroklubu Raná a kolmanl.info. Akce se koná v areálu aeroklubu, na jeho letišti a na svazích kopce Raná.

Zatím je nás přihlášených cca 50, někteří s více modely. Zase budou k vidění nějaké nové stroje, některé dosud opravdu nevídané!

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

Nejvíce lidí bude v sobotu, o něco méně v neděli a bude se létat už od pátku!

image
foto Václav Bašek

image

Pozvánkastálý odkaz / permalink

23.09.2010

pozvánka

Podzimní Raná 2010

Pátý ročník největšího setkání příznivců RC maket a polomaket větroňů na Rané
Fifth scale glider meeting - Rana autumn 2010
8.-10.10.2010

Již popáté se v říjnu sejdou modeláři provozující makety a polomakety větroňů a vlečné stroje na letišti Raná u Loun. Létat se bude od pátku do neděle. Podle podmínek a zájmu se budou na travnaté ploše letiště létat aerovleky a když bude příznivě foukat, tak se bude létat i na svazích Rané.

Vlečné modely budou vítány, vlekaři nebudou platit startovné ani benzín do letadel. Akci pořádá Model glider klub ve spolupráci s Aeroklubem Raná a tímto serverem.

Pohodová atmosféra přátelského setkání v příjemném prostředí Aeroklubu Raná. Viz galerie fotografií 1, galerie fotografií 2 nebo galerie fotografií 3.

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH [pdf]


Přihlášky

Je požadováno doložení pojištění za škody způsobené provozem modelu. Při přihlašování nezapomeňte uvést svoje jméno a adresu, popis modelu (typ, rozpětí, hmotnost, číslo kanálu, na kterém létáte) a na které dny plánujete účast (pá, so, ne). Také požadavek na blokaci postele nebo vlastní ubytování (vlastní karavan, stan). Registrujte se prosím pomocí přihlašovacího formuláře:

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ - application form <- klikni zde


Přihlášení je možné i mailem: kolmanl@volny.cz.

Program
čtvrtek:možný příjezd, ubytování, volné létání
pátek:ubytování, volné létání
sobota: aerovleky na ploše letiště (vlečné jsou zajištěny) a svahové létání na kopci, večer posezení v klubovně, promítání, točené pivo.
neděle:létání podobně jako v sobotu

Létat se bude na kolíčky. Prostor letiště je pro létání s modely více než dostatečný. Několik set metrů trávy pro bezpečné přistání. Při severozápadním větru je možné svahové létání na cvičné louce na úpatí kopce vhodné i pro ty, kteří ještě létání se svým větroněm na svahu nezkoušeli. Hangárování modelů na učebně, nebo v hangáru.

Provoz na ploše letiště Raná bude koordinován s řídícím létání (služba AFIS). Piloti na ploše budou mít na sobě výstražné reflexní vesty (součást výbavy automobilu).

Ubytování

Nocleh je možný v dřevěné nevytápěné společné ložnici ve vlastních spacácích, ve vlastním stanu nebo karavanu.

Možná bude v noci zima (mráz!), takže do dřeváku teplé oblečení a spacáky! Také na létání si vezměte dobré boty! V neděli bývá dopoledne jinovatka image

Stravování

Od pátku od 18 hodin je zajištěno stravování v klubovně specializovanou firmou. Jinak stravování z vlastních zásob nebo v restauraci ve vesnici.

Startovné

Startovné je pro větroňáře 150 Kč, větroňáři s elektrolety 50 Kč, vlekaři zdarma. Nocležné je 85 Kč v dřeváku, osmilůžkový pokoj 100 Kč, apartmány 200 Kč (vše za osobu a noc), 65 Kč karavan / stanování.

Benzín pro vlekaře je zdarma. Olej bude k dispozici zvlášť také zdarma.

Viz také:Aeroklub Raná u Loun, něco o kopci.

Takže, kdo jste ještě nezkusil létání na svahu, neváhejte a přijeďte

A kdo se se svým krásným modelem bojí na svah, má jedinečnou příležitost si to vyzkoušet a využít přítomnosti zkušenějších.

stálý odkaz / permalink

Silnice už je hotová!stálý odkaz / permalink
04.10.2010

Silnice č.28 už je podle posledních zpráv od 1.10.2010 hotová a k Rané se po ní dá projet od severu i od jihu.

Neplatí tedy upozornění:
- Pozor! Uzavírka silnice
- Pozor! Uzavírka silnice

Pozor! Změna na konci D8stálý odkaz / permalink
01.10.2010

Na konci dálnice D8 u Lovosic došlo k další změně. Změnil se způsob sjezdu z dálnice. Sjíždí se doprava a přes most přes dálnici na silnici souběžně s dálnicí vlevo. Jede se až k podjezdu pod dálnicí, kruháčem doleva na konci přes kruhový objezd přímo na silnici č.15. Tedy na tu silnici, po které pojedete dál k Rané. Je to značené a nedá se to splést.

Na mapce je to vyznačeno modrou přerušovanou čarou.

image
kliknutím na mapu zvětšíte

Ve všední den se zde dělají kolony.