¦ Kontakt ¦ Hledat image

Podzimní Raná 2015 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.09.2015
Scale glider meeting Rana autumn 2015

Ve dnech 9. až 11. října 2015 se koná 10. ročník akce Podzimní Raná - podzimní setkání pilotů maket a polomaket větroňů a pilotů vlečných letadel na Rané. Akce se koná za podpory Aeroklubu Raná, v areálu aeroklubu, na jeho letišti a na svazích kopce Raná.

Pozvánka na Podzimní Ranou stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.10.2015


Podzimní Raná
Scale glider meeting - Rana autumn 2015
9.-11.10.2015

Po desáté se v říjnu sejdeme my modeláři provozující makety a polomakety větroňů a vlečné stroje na letišti Raná u Loun. Létat se bude od pátku do neděle. Podle podmínek a zájmu se budou na travnaté ploše letiště létat aerovleky a když bude příznivě foukat, tak se bude létat i na svazích Rané.

Brána letiště se v pátek trvale otevře až ve 14 hodin. Stravování v hospodě bude od pátku od 19. hodiny. Pokud někdo přijede dříve, může jít létat na svah.

Program
pátek:ubytování, volné létání
sobota: aerovleky na ploše letiště a svahové létání na kopci, večer posezení v klubovně, promítání, točené pivo.
neděle: létání podobně jako v sobotu

V pásmu 35 a 40 Mhz se bude létat v párech. Ti, co mají stejný kanál se sami budou hlídat a střídat v létání. Kanály budou uvedeny na ploše letiště na tabuli. Prostor letiště je pro létání s modely více než dostatečný, několik set metrů trávy pro bezpečné přistání. Při severozápadním větru je možné svahové létání na cvičné louce na úpatí kopce vhodné i pro ty, kteří ještě létání se svým větroněm na svahu nezkoušeli. Hangárování modelů na učebně, nebo v hangáru aeroklubu.

Provoz na ploše letiště Raná bude koordinován s řídícím létání (služba AFIS). -->

Stravování

Od pátku od večera do neděle oběda je zajištěno stravování v klubovně (hotovky, +pivo, limo, ...) Jinak stravování z vlastních zásob nebo v restauraci ve vesnici.

Startovné

Startovné se vybere jen pro pokrytí nákladů na sekání plochy, vlekaři budou placeni přímo větroňáři. Připravte si dvacetikoruny. Před startem hodíte vlekaři minci do kapsy. Na svahu se bude létat podle podmínek stanovených správcem kopce. Viz Ranská hora

Viz také:

Pátek stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.10.2015

Je pátek, před polednem odešly dešťové mraky a tady se létá.

image

image

image

Létá se na letišti a létá se i na svahu. Pěkně se rozfoukalo a nosí to. Už je i první havárie, vlétnutí do mraku a pád až za kopcem. Dopadlo to docela dobře.

Po páté se modely stěhují do hangáru a piloti do hospody.

image

Zde klikni pro M O M E N T K Y

Sobota stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

10.10.2015

Létáme!

image

Zde klikni pro M O M E N T K Y

Bivoj stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

11.10.2015

Vlašimský Bivoj. Když stojí na startu, větroňáři slabších povah se raději posouvají ve frontě dozadu!

image

Jedna a dvacet, dva a dvacet, tři a dvacet a než bys řekl švec, je větroň v několika stovkách. Než bys řekl švec, je větroň v několika stovkách. To je Jirka Petránek se svým Bivojem.

Zde klikni pro vstup do F O T O G A L E R I E

Poznáte? stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

11.10.2015

Poznáte, co má tahle fotka společného s letošní Podzimní Ranou?

image