LIBOR KOLMAN

letadla - létání - letecké modely - fotografie

image

Úvahy, poznámky

image novějšíindexstaršíimage

Nemá cenu se bátstálý odkaz / permalink

25.04.2010

Ještě malou poznámku k mojí myšlence, že nemá cenu se zdržovat. Inspirací mi bylo toto nedávno zveřejněné video:

Video je natočené ve "fotogenickém" prostředí, za dobrého světla a dobrou kamerou (HD Helmet HERO). Když jsem se na video dokoukal, tak jsem si řekl: To je teda taky odvážný chlapík! Lítá nad mořem s drahým modelem, s drahou kamerou a nebojí se. Ale on se asi bojí stejně, jako se bojíme my.

Není to tak, že na "západě" je to pro ně levnější. Vím to z osobní korespondence, že i v prosperujících západních zemích koupit "kompoziťáka" není pro každého "drobnost", stejně tak koupě pořádné kamery. I oni přemýšlí nad nákupy a i oni se ze začátku bojí, když vezou tu kameru, že třeba spadnou do toho moře.

Já jsem se bál taky, když jsem přilepil kameru na konec křídla velkého letadla. Sledoval jsem ji bedlivě po vzletu, sledoval jsem ji bedlivě prvních deset minut letu, ale¨potom jsem se věnoval dalším činnostem a když jsem občas vrhl na kameru pohled, říkal jsem si, jak bych ji asi hledal v polích pod námi, když letíme šest stovek nad terénem devadesátkou a já bych si všimnul chybějící kamery až po pěti minutách?

image

Občas se ale musí něco risknout! image

image novějšíindexstaršíimage