¦ Kontakt ¦ Hledat image

Modelářské akce očima zpravodajůstálý odkaz / permalink

30.06.2009

Všechny modelářské akce nelze navštívit. Někdy se akcí v jednom termínu sejde více, někdy zabrání návštěvě pracovní povinnosti, některé akce se konají na příliš vzdáleném místě. Využijte zpravodajství, které pro vás připravují kamarádi modeláři:

image novějšíindexstaršíimage

Makety na letišti Lužice 2021stálý odkaz / permalink

19.05.2022

Ústecko lužický pohár maket 2021:

Na letišti bylo tenkrát děsné vedro, teploměr ve stínu ukazoval 33 stupňů, ale létání počasí přálo. Mírný vítr, nepršelo. Zase jsem byl udiven, když jsem viděl ty modely zblízka, když jsem viděl všechny ty detaily, zase jsem musel konstatovat, že ty tam jsou doby, kdy modelář maketář byl pilot s roztřesenýma rukama. Dnes je vidět piloty, kteří umí své stroje nejen postavit, ale i dobře a realisticky vodit.

Zápasil jsem s tím, jestli mám udělat tříminutový šot nebo něco delšího, kde bude hrozit, že to divák přestane sledovat po pěti minutách. Nakonec jsem si řekl, že chci ukázat i tu nudu soutěžních letů, ty nekonečné vodorovné osmy přes celou oblohu, sestupné lety, čekání mezi lety. Pro mě je zajímavé srovnání osobní přítomnosti na akci a obrazu akce ve filmečku. Srovnal bych to s návštěvou fotbalového zápasu na stadioně a jeho sledování v TV. Na stadionu člověk vidí celé hřiště, má přehled o pohybu hráčů, ale nevidí žádný detail. V televizi je vidět hráčům do obličeje, mimika, gesta. Tady to je podobné. Zajímavý je taky rozdíl ve vjemu, když to člověk sleduje zvukově povrchně z TV nebo z PC z reproduktoru v běžné hlasitosti, nebo jako v kině s bohatším zvukem, nejlépe se sluchátky. To získá tím zvukem další rozměr a někde i další děj.

kamera: Sony FDR-AX700
mikrofon: RODE VideoMicro - Mikrofon
stativ: Sachtler Ace M MS - Stativ Sachtler Ace M MS

( zveřejněno na stránce Modelářské akce očima zpravodajů )

image novějšíindexstaršíimage