image

Hero mode stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

07.08.2020

S kamerou GoPro 360 MAX lze pracovat jako s "obyčejnou" GoPro kamerou. Říká se tomu "Hero mode" a kamera v tomto modu natáčí běžný širokoúhlý záběr jen jednou čočkou.

Kameru jsem měl na hrudním držáku. Nastavenou jsem ji měl tak, aby se na zmáčknutí spouště zapnula a spustila nahrávání, na další stisk spouště se ukončí nahrávání a kamera vypne. Indikace zapnutí i vypnutí je díky rozdílnému zvukovému signálu jednoznačná a při jízdě mám jistotu, kdy kameru zapínám a kdy vypínám. Ergonomii ovládání nemám co vytknout.

Už během jízdy jsem si všimnul, že spotřeba kamery je oproti modu 360 výrazně nižší. Určitě méně než poloviční. Na jednu jízdu tak člověk vystačí s jednou baterkou.

Cílem pokusu bylo zjistit, jak budou záběry koukatelné, zda budou roztřesené nebo klidné, jak si kamera poradí v různých světelných podmínkách. A taky mě zajímal zvuk, zkusil jsem si během výletu nějaké komentáře.

Po návratu domů jsem stáhl video z karty kamery do počítače a prohlédl. Oproti práci s 360-kovým videem to jde rychle. První dojem - stabilizace je perfektní! Točil jsem s nastavením stabilizace horizontu, takže kamera eliminuje náklony mého těla, co je výborné, že dokáže potlačit klepání se kamery na nepříliš kvalitním čínském hrudním držáku. Vyhovuje mi i nastavení expoziční automatiky.

Překvapil mě záznam zvuku. Tam, kde u jiných kamer mikrofon zaznamené jen silné chrastění vzduchu na mřížce mikrofonu, tady je v záznamu čitelný zvuk! Vysvětluji si ti tím, že kamera má několik mikrofonů a použije ten, kde je záznam nenarušený rachotem vzduchu.

S čím jsem narazil bylo zpracování videa pro upload na YouTube. Video, které po vyrenderování na mém počítači vypadalo pěkně, po uploadu na YouTube ztratilo v některých záběrech detaily. Problém je v tom, že při jízdě na kole a tomto záběru se v ploše obrazu mění příliš mnoho věcí a komprimační algoritmus YouTube prostě některé detaily potlačí. Nakonec jsem si s tím poradi, ale o tom napíšu jindy.

Hrátky se širokoúhlostí stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

19.11.2020

U kamery GoPro 360 MAX si lze v Hero mode hrát s nastavením šířky záběru.


zpátky na: Po měsíci používání │ dál: Poprvé na letadle


přehled kapitol:

  1. GoPro 360 MAX
  2. Po měsíci používání
  3. Kamera v modu Hero
  4. Poprvé na letadle
  5. Střih "fix"
  6. Střih 360-kového videa
  7. Ukázky videí z GoPro MAX
  8. Fotky

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | GoPro 360 MAX)