image

Létání s ostatnímistálý odkaz / permalink

30.10.2009

To pravé létání s Condorem je létání s dalšími piloty po síti (multiplayer), kdy se dá s ostatními létat nad aeroklubovým letištěm podobně jako se létá na opravdových sportovních letištích, společně létat v termice nebo na svahu, létat plachtařské závody.

Jak se s Condorem připojit k ostatním? Jak program nastavit?

Pro létání s dalšími nadšenci po internetu je třeba se připojit po internetu k nějakému serveru. Neprovádí se to z programu z okna Multiplayer, ale mimo program na stránce, kde je uveden seznam právě aktivních serverů.

Seznam míst, kde jsou dostupné seznamy serverů je zde: Weby pro Condora. Nejdříve ukončete program Condor. Jděte do seznamu a vyberte si server, ke kterému se chcete připojit.

image

Co v seznamu serverů vidíte:

  • název serveru
  • scenerii, nad kterou se létá
  • stav - je možné se připojit ("Joining Ebaled"), čeká se na start závodu a připojit už se nelze ("Waiting for Race Start"), už se závodí ("Race in Progress") ...
  • kolik lidí právě létá
  • zda je seance veřejně přístupná nebo je neveřejné (musíte znát heslo)
  • jak dlouho server běží
  • jak dlouhá je připravená trasa závodu
  • kolik závodníci už z trasy uletěli
  • kdo právě vede

Který server si vyberete, záleží na tom, co chcete létat a jak dlouho chcete u počítače strávit. Je-li jedenáct večer a vy chcete jít do půlnoci spát, nebudete se přihlašovat do závodu 250 km dlouhého. Z názvu serveru a z názvu scenerie se dá odhadnout, o co půjde. Pokud je uvedena vzdálenost, poletí se nějaký závod. Pokud je vzdálenost nulová, jde o volné létání. Většinou se nedá určit, zda na serveru létají jen anglicky mluvící piloti, nebo třeba Češi. To se pozná, až se připojíte. často to bývá mix národností a buď se komunikuje anglicky, nebo skupinky komunikují svým rodným jazykem.

Vyberte si tedy nějaký server. Zpočátku je lepší vybrat si server, kde se nezávodí. Než se zkusíte na server přihlásit, měli byste mít nainstalovanou uvedenou scenerii!

Nemám sceneriistálý odkaz / permalink

30.10.2009

Co když nemám v Condoru nainstalovanou potřebnou scenerii? Kde ji seženu?

image

Některé scenerie jsou dostupné na serveru výrobce programu, hodně scenerií je zde: Speedbattle nebo zde Condor Club

Pokud nemůžete scenerii najít, dá se dohledat vyhledávačem. Třeba na google.com. Stačí okopírovat ze seznamu serveru (Ctrl+C, Cztl+V) název scenerie:

image

Scenerie jsou velké soubory! Jejich stažení trvá dlouho a dlouho trvá také jejich instalace. Nenechávejte si jejich instalaci těsně před závod!

Klepněte v seznamu serverů na vybraný odkaz. To nastartuje program Condor a otevře dialog pro připojení k serveru (okno Multiplayer).

image

Stačí už jen potvrdit klávesou Join. Adresa serveru je vyplněná. Jen v případě privátní seance musíte ještě do kolonky Password zadat heslo, které se předem dozvíte od pořadatele závodu (například).

Po přihlášení je dobrým zvykem pozdravit ostatní (chat vyvolaný klávesou Enter). Třeba univerzálním "hi". Komunikuje se často v angličtině, ale sejdouu-li se při létání třeba Němci, je komunikace v němčině, Češi komunikují česky a podobně. Někdy je to promíchané. Kdo právě létá zjistíte zobrazením seznamu pilotů klávesou Tab. Pokud jazykem, kterým se právě mluví nekomunikujete, nikdo vás nebude komunikací trápit.

Ukázkastálý odkaz / permalink

16.11.2019

Ukázka létání s Condorem v multiplayeru, začněte sledování třeba v čase 37:20:


předchozí stránka imageCondor - ZačátkyVideaimage následující stránka