image

Aerovleky Lipence 2008stálý odkaz / permalink

24.06.2008
Akce byla přesunuta.

Mirek Kolomazník k tomu říká:

Aerovleky na letišti MK Lipence v termínu 18. – 20.7.2008, jak bylo původně ohlášeno se tento rok konat nebudou.

Hlavním důvodem je nevyjasněná situace okolo leteckých zákonů a vyhlášek a také pojištění. Další důvod je moje orientace na seriál soutěží GPS Trianglu maket a polomaket větroňů, který se v tomto roce úspěšně rozjíždí a kterému se i nadále chci převážně věnovat a kde se pole soutěžících rozrostlo již na cca 20 pilotů.

Všem, kteří se na tuto tradiční akci těšili a připravovali se velmi omlouvám. Jako náhradní alternativa se v termínu 14.- 20.7.2008 bude konat "aerovlekový kemp" v prostorách Aeroklubu Jeseník (letiště Mikulovice), zakončený v pátek 18.7 a v sobotu 19.7 soutěží GPS Trianglu vypsanou pro sportovní a historické makety a polomakety větroňů. Přesný termín a rozsah soutěže bude upřesněn podle počasí a počtu účastníků v průběhu kempu. Létat se bude podle pravidel GPS Eurocup http://www.gps-eurocup.ch. Pro historické větroně bude povoleno měřítko bez omezení a parametry tratě budou upraveny. Další podrobnosti budou uvedeny v propozicích. Kempu se mohou účastnit i piloti, kteří nevlastní GPS zařízení a chtějí si toto létání také zkusit a určitě se najde prostor i pro poletování nejenom s větroni.

Po celý týden bude pro zájemce možné věnovat se plachtění na letišti a přilehlých svazích a také se seznámit s technikou GPS soutěžního létání. Ubytování je možné v budově aeroklubu a nebo ve vlastních stanech a karavanech. K dispozici bude společná kuchyně, klubovna a sociální zařízení. Je to také dobrá příležitost pro příjemně strávenou dovolenou s turistikou po okolí a létáním.

Kapacita ubytování a počtu účastníků je omezená a je nutné se předem přihlásit. Účast vám bude zpětně potvrzena. V přihlášce uveďte termín pobytu, počet osob a požadavky na typ ubytování. Dále podrobnosti o modelu a hlavní a záložní frekvenci. Samozřejmě také telefonní a mailový kontakt. Vlekaři jsou obzvláště vítáni. Nutností je pojištění odpovědnosti.

Přihlášky a případné dotazy směřujte na mne.

Na setkání s Vámi se těší
Mirek Kolomazník, MK Lipence
Tel.: +420 602 331 012, E-mail : mikolo@quick.cz


imageAerovleky Lipence 2007