KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Létání - Teplice - Praha - Dobříš - Písek - Protivín - Babice


publikováno:11.07.2008, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Long Fox Pinocchio, na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=rfox_let

Je pátek, vypínám počítač, schody dolů před budovu beru po dvou. Dnes mě v práci neudrží už ani minutu! Jedu přeci do Babic.

image
sjezd ze Středohoří do rovin středních Čech - kopec uprostřed silnice je Říp

Cesta domů přes město pro Foxe a kempovací pomůcky mě moc optimisticky neladí. Totální zácpa. Doma se krátce vítám se ženou, která se vrátila ze služební cesty, ale hned zase odcházím. Nanosím z chodby kupu věcí a z dílny ze sklepa letadlo, ještě k pumpě pro benzín a hurá směr Praha.

Je pěkné počasí (sice vedro přes 30 stupňů, ale v klimatizovaném autě je mi dobře) a i když jedu od začátku cesty vetšinou v koloně, nenechávám si zkazit náladu a kochám se pohledem na tu naši krásnou zem.

Do Prahy vjíždím trochu s obavami ze zácpy. Tady na severním okraji to je zatím v pohodě. Přes Prahu se dostávám za 25 minut a nemnohé zastávky na semaforech využívám k pozorování lidiček. Tenhle Franz Josef byl dobrej image

image

Obávaný výjezd na Zbraslav projíždím plynule. Za Cukrákem vjíždím pod ohromný černočerný mrak. Napravo ode mne leje, nalevo je sluníčko. Tak to je skoro až do Písku. Protože sebou nemám svoji oblíbenou navigaci - vlasní ženu, připravil jsem si itinerářík s odbočkami a čísly silnic. Vytiskl jsem si ho pškně velkým písmem, abych nedopadl jako tuhle, když jsem jel večer do Krnova a před Olomoucí jsem nebyl schopen v mapě rozeznat u čísel silnic šestky od osmiček - ani s brejlema image

image

Po třech hodinách a 240 km jsem na místě. Přijíždím k letišti, stahuji okénko a do auta se vevalí teplý vzduch s v vůní strniště a louky. Na ploše slyším vrčet motor a vidím, že kluci pilně létají.

image

Fotky z akce jsou zde: Babice 2008


http://www.kolmanl.info