KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Hawkeye Firefly Q6 - Parametry - Externí napájení


publikováno:27.03.2018, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Hawkeye Firefly Q6, na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=fireflyq6_parms

Výdrž baterie při pokojové teplotě je cca 20 minut. Baterka je malá a měkká. Odpovídá to předpokládanému použití / zadání, koptéra déle neletí a hmotnost kamery je podstatný parametr. Na modelu letadla je tato výdrž malá a když se připočtou ještě potíže za teplot pod 10 stupňů, kdy je životnost vnitřního akumulátoru jepičí, vede to k používání externího napájení.

image

Kablík s destičkou a USB konektorem, který je ke kameře přibalen, je k tomu určen. Destička je stabilizátor, který umožňuje napájet kameru přímo z pohonné baterie modelu. Stabilizátor zvládne napájení z dvoučlánku až šestičlánku Li-pol.

image

Napájení jsme řešili tak, že jsme kabel z kamery opatřili redukcí na balanční konektor pohonného akumulátoru našeho modelu. Hnědý kablík od kamery - mínus je připojen na černý kablík balančního konektoru, tam, kde je na něm mínus, červený kablík od kamery - plus je připojen na kablík balančního konektoru, kde je vyvedeno plus celého akumulátoru. V našem případě to jsou akumulátory 3S a tedy napájíme kameru napětím 10-12V.

Napájet kameru z BECu, nebo z konektoru přijímače, když rádio provozujete na 5V, nemá smysl. Napájení vypadá, že funguje, ale ve skutečnosti je kamera živena jen z interního akumulátoru, stabilizátor při tak malém vstupním napětí nedává ven žádný proud. Je stavěný na 6.5 - 24V.

S tímto napájením kamera bezpečně nahrává i v mrazu, máme vyzkoušenou práci při mínus deseti a nepřetržité záznamy až do zaplnění kapacity SD karty. Energetická bilance u pohonných akumulátorů od 800 mAh nahoru je příznivá, pohonná baterka utáhne napájení modelu i kamery.


http://www.kolmanl.info