KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Co dělám? - Jel jsem na Lipeneckého obra 2007


publikováno:08.09.2007, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Moje záliby, co dělám, ..., na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=codelam

Vyrazil jsem tak jako každý rok do Lipenců na Lipeneckého obra.

Letos byla cesta na Obra nečekaně dobrodružná. Po přejezdu na levý břeh Vltavy a projetí Smíchova jsme zůstali stát v koloně před nájezdy na Barandovský most. Řekli jsme si, že je silnice ucpaná před tímto dopravním uzlem. Ale chyba lávky. Když jsme doskákali až za křižovatku, viděli jsme kolony aut táhnoucí se okolo Chuchle až do nevidím. Příčinou bylo uzavření obou pruhů v protisměru kvůli cyklistickému závodu. Úsek Chuchle - Lahovice (cca 5 km) jsme překonávali hodinu! A s námi tisíce dalších lidí. Nepochopím, jak může někomu projít žádost o zabrání zak důležité komunikace pro zábavu několika desítek lidí!?

image

Ač počasí nevypadalo moc optimisticky - do Prahy jsme jeli v dešti, na letišti nepršelo a foukal jen mírný vítr. Od desáté hodiny už se létalo. První, čeho jsem si po příjezdu na plochu všimnul byla prázdná letištní hospůdka. Občerstvení tentokrát zajišťovala firma s velkým stanem.

image

První pohled na stojánku působil smutně, ale když se začalo létat, tak mi nepřišlo, že by vystupujících bylo málo. To jen Lipenečtí tak roztáhli stojánku.

image

Bylo už poznat, že léto nenávratně končí. Ke slovu přišly teplé bundy.

image

Dění na ploše komentoval neúnavně Miloš Petrbok. Lipenečtí letos zase o něco zvýšili bezpečnostní opatření. Celkově na mě organizace akce působila dobře a nevšimnul jsem si žádného zádrhelu. Během celého dne bylo na co koukat a myslím, že nebylo třeba litovat vydané padesátikoruny za vstupné. Jen toho světla pro fotografování mohlo být trochu více.

image

Protože ještě po čtvrté hodině bylo na hlavní silnici stále vidět stojící kolony aut (mimo cyklistického závodu se tady konaly ještě závody historických automobilů!), podjeli jsme výpadovku, ve Zbraslavi přejeli most a přes Modřany v klidu dojeli do Prahy.

Ještě se k tématu vrátím. Teď připravuji fotky.


http://www.kolmanl.info