KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Údržba - Přestavba


publikováno:15.07.2016, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Beta 1400, na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=beta_udr

Létal jsem Betu čtyři roky s kamerou místo kabinky nebo s kamerou na křídle a předek letadla byl už po všech těch létáních a přistáváních v místech nemožných a ještě nemožnějších pěkně zmordovaný. Tak jsem se rozhodl řešit to přestavbou.

image

image

Celou špičku jsem odřízl, vyrobil jsem "kamerovou přepážku", do spodní časti zalepil kýl - ližinu ze sklotextitu a tvar trupu doplnil díly z polystyrénu. Ty na fotce nejsou.

Na Betě teď vozím buď jednu kameru na špici modelu nebo dvě kamery současně, na špici a v místě kabinky. Model má se dvěma kamerami letovou hmotnost 950 g. Protože s kamerou umístěnou úplně na předku modelu jsem musel model dovažovat na ocase, rozhodl jsem se akumulátor přesunout z kabinky před křídlem až pod centroplán mírně cca do těžiště. Díra pro akumulátor je delší než akumulátor a tak mohu baterku posouvat a těžiště si doladit podle potřeby.

Sklotextitová ližina se osvědčila, model ustál i přistání na skálu, přední kamera je dostatečně chráněna. Jen se teď model blbě chytá do ruky.

image


http://www.kolmanl.info