KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Objektivy - 7Artisans 35 mm f/1.2


publikováno:25.12.2020, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Sony a6400, na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=a6400_skla

Objektiv jsem koupil k fotoaparátu Sony a6400. Koukal jsem po nějakém světelném objektivu, kterým bych mohl fotit i natáčet za ztížených světelných podmínek. Bez světelného skla se musí v podobných podmínkách jít s ISO na 3000 a více a pak už fotku i video ničí barevný šum.

Mám už zkušenost s objektivem Canon FD 50mm / f1.4, ten je ale 75 mm a já se potřeboval dostat na ohnisko alespoň 50 mm. 75 mm lze použít venku, v interiéru to je moc dlouhé. Zkusil jsem si s dobrou zkušeností objektiv Nikon Nikkor 35mm F1.8 AF-S DX, tedy v přepočtu padesátku a bylo to to pravé. Oba tyhle objektivy mají trochu nevýhodu v tom, že je potřeba redukce. Tak jsem sháněl něco přímo na můj fotoaparát.

image

Pročetl jsem nějaké recenze různých objektivů a dohrabal jsem se k tomuto objektivu od 7Artisans. Poslední potvrzení mého výběru byla tato recenze: Sony Alpha Blog - 7Artisans 35mm F1.2

Objektiv je mrňavý, váží jen 150 gramů, dobře se nosí. Kroužek ostření i kroužek clony má příjemný chod, kroužek clony nemá žádnou západku, jde tiše a plynule. S objektivem se tak příjemně pracuje i při filmování. Objektiv nemá stabilizaci, nemá automatické ostření, moc mi to ale nechybí.

Vyfotil jsem si s ním Vánoce, fotil jsem při ISO 800 časy 125 a kratšími a i ve spoře osvětleném pokoji se stromečkem jsem pořídil pěkné momentky. Je to v podstatě portrétní sklo, ale dá se s tím dělat reportážní fotka doma nebo večer a v noci na ulici.


http://www.kolmanl.info