image

Mým koníčkem je mimo jiné létání na simulátorech. Létám na na Microsoft Flight Simulator X. Je to ve spojení se zájmem o skutečná letadla.

co tu najdete?

Začátečníci  Škola  Encyklopedie  Čtení navigačních map  
Boeing 737-800/900 PMDG  FMC - Flight Management Computer  Zajímavé doplňky pro Flight Simulator 
Diskuse - Weby, kde se diskutuje o Flight Simulátoru, o X-Plane ...
Otázky a odpovědi - otázky týkající se použití programu Flight Simulator, otázky k létání obecně, ...
FS2004 - chování 
Společné (online) létání  
Pojmy používáné uživateli Flight Simulátoru a producenty doplňků   Co se kde dá o Flight Simulator dočíst 
Adresář - Adresář webů, od kterých můžete začít zkoumat oblast virtuálního létání. Stránky o Flight Simulátori od Microsoftu, diskuse o virtuálním létání, výuka létání (teorie), osobní stránky fandů simulátorového létání, weby pro stahování scenérií i letadwl, producenti simulátorů a addonů, komplexní simulátory - budování kokpitů ... databáze navigačních map, VATSIM, IVAO,
Producenti addonů  Místa pro stahování  Zdroje map 
Instalované součásti 
Vytváření scenerií 
Komplexní simulátory doma - Někteří staví celé pilotní kabiny doma a budují tak dokonalé simulátory.
Flight Simulator a realita - zkuste si zaletět v simulátoru situaci zachycenou ve videu a posuďte, jak je váš simulátor realistický
Jiné simulátory  Simulátory v plachtařství  
Condor - Výborný plachtařský simulátor. Společné létání, závodění se stejnými pravidly jako při závodech skutečných větroňů, létání nad horskými masivy i nad volnou krajinou.

Microsoft Flight Simulator - co to je a o čem to jestálý odkaz / permalink

08.02.2011

Microsoft Flight Simulator je program vyvíjený už mnoho let firmou Microsoft. Je to simulace létání s velkými letadly (ne modely), kde jste v roli pilota letadla. Program simuluje reálný let - interiér pilotní kabiny, letiště a krajinu okolo, systémy letadla, navigační systémy na zemi i v letadle. Simulace není omezena na nějaké místo na zemi nebo mise, ale letět můžete kamkoli, kam vám to dovolí schopnosti vaše a vašeho letadla a simulované počasí. Pokud máte připojení k internetu, můžete stahovat podrobné scenerie českých letišť i českých letadel. Spíše než o hře se dá mluvit o seriózním prostředku pro studium práce pilotů skutečných letadel. Poslední verzí je verze Flight Simulator X.


image více ...

Co je tu nového

Historie Microsoft Flight Simulator

Létání na leteckých simulátorech - Historie leteckého simulátoru Microsoft Flight Simulator

Video dokumentující vývoj Microsoft Flight Simulator od úplných počátku. Mě a tátu to zasáhlo až v roce 1982, když se objevila verze pro PC (čas 2:48).

737-800 Simulator

Komplexní simulátory doma

Přehled podle data | Starší image.