¦ Kontakt ¦ Hledat image

Elektronika - Co je tu nového

Proč jsem s tím začal stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

20.12.2019

Mikrořadiče

S elektronikou jsem udělal zkušenost už jako kluk (1975-85). Tranzistory, odpory, kondenzátory, cívky, hrající rádio. Později digitální elektronika v podobě hradel, blikačky, bzučáky a ještě později výroba periferií k mikropočítači ZX Spectrum. Vyráběl jsem plošné spoje, pájel, oživoval zapojení. Po studijích jsem se oženil a tahle oblast mého zájmu šla stranou. Když se před pěti lety přede mnou objevilo Raspberry (mikrocomputer) a řada mikrořadičů (microcontroller), vždycky jsem si říkal, nech to být, je to další žrout času! image

image

Mikrořadiče stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

08.12.2019

Mikrořadiče

Arduino, Raspberry, Picaxe, Intel Edison, BigClown, Digispark, Wemos, Nucleo, ATtiny, Micro:bit - tyhle a plno jiných názvů lítá okolo nás deset let. V modelářských diskuzích se občas objeví rada "to se dá jednoduše vyřešit mikropočítačem". Většinou se tím myslí mikrořadič (microcontroller). Mikropočítačem (microcomputer) je z uvedených typů jen Raspberry a Intel Edison.

Opatření při zacházení s akumulátory Li-Pol stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

08.09.2018

Akumulátory - Opatření při zacházení s akumulátory Li-Pol

Psal jsem tu o zkušenostech lidí, kterým baterka chytla. Příčiny bývají různé a někdy se příčinu ani nepodaří zjistit. Těch lidí, co je něco takového postihlo, je málo a člověk si říká: mě se to nestane. Až když kamarádovi vyhořel od jedné malé baterky byt, začal jsem o baterkách více přemýšlet.

Přehled podle data Starší image.


zpátky na: Regulátory │ dál na: Otázky a odpovědi


přehled kapitol:

  1. Elektronika v modelech a okolo modelů
  2. Regulátory
  3. Elektronika - Co je tu nového
  4. Otázky a odpovědi
  5. Výrobci elektroniky pro modeláře

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Elektronika)