¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání se Siestou

Siesta

Další "neděle"stálý odkaz / permalink

08.05.2008

Státní svátek nám nadělil další "neděli". Volný den a k tomu nádherné počasí. Hurá na letiště.

image

Platí stále to, co platí už několik dní. Celý den je krásně, ale odpoledne vždy dost fouká. Dopoledne je na létání příznivější. Já jsem tu ale odpoledne a tak musím vzít za vděk ovzduším jaké je.

Nosilo to chvílemi pěkně, ale vždy se rozfoukalo a termika uletěla po větru. Dokonce jsem si musel pomoci proti větru motorem, aby mě to nesfouklo za Boule. Ponejvíc jsem se tedy proháněl nad zemí. To je se Siestou efektní disciplína, kdy se model plazí v zatáčce těsně nad zemí bez motoru nebo jen s malým plynem. Ale za bezvětří. Dnes musím občas použít plné výhylky křidélek, aby mě vítr a turbulence těsně nad zemí nepostavil Siestu křídlem kolmo kolmo k zemi.

Zkouším si nízký průlet na zádech, ale ve větru to je až příliš velký adrenalin. Pro příště si nastavím zvednutí klapek nahoru, abych mohl model na zádech vodit na menší rychlosti. Jinak je pro mě zajímavou novou zkušeností možnost vytáhnout model z letu na zádech motorem. U čistého větroně musím počítat se zbytky energie, aby mi to vyšlo ještě na půlvýkrut z letu na zádech a na otočku na přistání. Tady přidám, odtlačím a v bezpečné výšce půlvýkrutem otočím.

image

image

image

image

Vyzkoušel jsem si, že se dá se Siestou opravdu pěkně svištět. 40 minut létání čistého času stálo za cestu na letiště! Spoušť fotoaparátu tiskli moje máma a Martin Gál.

(zveřejněno na stránce Létání se Siestou)

print tisk