¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Fouká východ, nezbývá než jít na Mrtvý vrchstálý odkaz / permalink

20.05.2018

Fouká pořád východ, sraz s Jardou mám tedy zase na Mrtvém vrchu.

image

ilustrační foto

To byly dneska zážitky! Létáme, létáme sotva deset patnáct minut, občas stoupáky, občas to dost padalo. Ztrácím výšku, motám se už dost dole pod hranou a říkám si: Nepřistaneš, to musíš vytáhnout nahoru. Támhleten strom oblétnu, za ním se chytnu ... a už jsem byl v koruně! A z dálky vidím, že to je obrovské roští, výška, kde model zůstal, značná.

Sešel jsem ze svahu dolů ke stromu, je to vlastně takový malý hájek uprostřed stráně skládající se z mnoha vzájemně prorostlých stromů. Na fotografii je to to tmavé přibližně uprostřed fotky. Kopřivy pod stromy po kolena. Našel jsem koukáním ze spoda kmen stromu, na kterém letadlo sedí a vymýšlel, jak ho dostat dolů. Kmínky od pěti do deseti centimetrů průměr, jeden vedle druhého, pod nimi ty kopřivy, letadlo tak v sedmi metrech. Odložil jsem klíčky od auta a telefon, abych je nevytrousil, a vydal se nahoru. Kmínek s tenkými větvemi, do toho plno větví okolních stromků, cestou nahoru visící na jedné noze a ruce jsem musel lámat větve a odstrkovat okolní stromky. Jednou ulomenou větví jsem letadlo vystrkal mimo korunu a potom stáhl k sobě. Podařilo se mi bez polámání ocasu a klapek letadlo postupně stáhnout až dolů. Uf, oddychl jsem si. Letadlo celé, sundal jsem ho za deset minut, mohu jít létat!

Ale zrada! Brejle, co jsem měl na nose už nemám! Šlehající větve mě je v nějakou chvíli sundaly z hlavy, ani jsem to nezargistroval, byl jsem už celý dodrápaný. Hledání trvalo mnohem déle, Jarda když viděl, že nejdu, přistál a hledal se mnou. Už jsem se chystal, že pojedu domů pro kosu a hrábě a strávím odpoledne vysekáváním trávy a kopřiv pod stromy a přebíráním decimetr po decimetru (mám s tím zkušenost, už jsem takhle několikrát hledal kameru), když Jarda koukl na místo, kde by mě nenapadlo to zkusit. Kouknul do kopřiv až těsně u paty toho stromu a tam brejle byly! Sklo venku z rámu, ale byly tam. Jardo super! Díky! Brelje by mě stály vív než Long Shot! image To byl zase zážitek!

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk