¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Ukázky videí z GoPro

GoPro HD Hero

Je v tom ohradníku elektrika! :-)stálý odkaz / permalink

15.06.2014

Má foukat severozápad, ale slabý vítr vane tu zdola z údolí, tu zase z hor. Po obědě jdu zkusit na křižovatku termiku.

image

Táhnu s sebou GoPro a stativ, chci zkusit, jestli se tak širokoúhlou kamerou nafotím něco použitelného.

Všechno, co je trochu dál od kamery, je v záběru hrozně malé. Když jsem kameru upevnil na dopravní značku u silnice 15 metrů od místa, kde jsem házel, v záběru to vypadá, jako kdybych byl 50 metrů daleko.

image

Kamera má rozlišení 4000 x 3000 pixelů a tak se dá obraz "zvětšit" vyříznutím detailu. Má to své limity, ale použít se to dá. Tady třeba situace kdy si sedám do ruky, po přitažení mě model přelétává a já musím řešit problém, že za mnou je silnice a já nesmím spadnout na vozovku. Končím zatáčkou na pádové rychlosti a zapíchnutím modelu do kravince za ohradou.

image

image

Záběry modelu ve vzduchu jsou o ničem. Model vypadá, že je 100 metrů vysoko, ve skutečnosti je ve výšce jen kolem 30 metrů.

image ¨

Aby byl záběr modelu zajímavý, musí model proletět opravdu blízko kamery. To zas hrozí, že člověk modelem trefí stativ s kamerou! image

image

Dalším problémem při takovém "sebefocení" je frekvence pořizování snímků. Měl jsem nastavenou periodu snímání po 2 sekundách, a z nějakých 20 hodů se jen jednou podařilo zachytit model po odhodu. V tom je kamarád s fotoaparátem nenahraditelný!

image

Takový záběr je potom bohapustá náhoda:

image

Silné jsou záběry z nezvyklých pozic, kde se uplatní malá veikost kamery a širokoúhlost jejího objektivu. Tady třeba jak podlézám elektrický ohradník.

image

Když jsem se už zvedal, dostal jsem hybu do zad. Krávy nikde, ale elekrika v těch drátech je! image

Z uvedeného je jasné, že sebefocení takovou kamerou je spíš nouzovka a druhého člověka s fotoaparátem to těžko nahradí. Jako podstatný problém se ukázalo množství požízených snímků. Je pracné je potom všechny prohlédnout a vybrat něco zajímavého!

Létání byl spíš jen takový tělocvik. Opravdu se vítr točil za všech stran a když to chvilku nosilo, hned se dostavil splachovák, že jsem měl co dělat doletět k sobě. Jen dva lety byly přes 3 minuty.

(zveřejněno na stránce Ukázky videí z GoPro)

print tisk