¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Ještě jednoustálý odkaz / permalink

12.11.2009

Doma vyndavám z Long Shota baterky a dávám je na nabíječku. Navečer pojedu na letiště a tak si ještě skočím.

Z domu vycházím přesně ve čtyři. Nad městem je ještě modro, ale na západě, kam mířím, je temná hradba mraků, která nevěští nic dobrého.

Když dojíždím k hangáru, je už kompletně zataženo a šero. Dávám dohromady model, ale namohu najít kabinku. Prohledávám kapsy, auto, koukám pod auto. kabinka nikde a bez ní se létat nedá. Kouká na mě Pepík Klíma a ptá se, kde jsem s tím všude byl. Povídám, že dopoledne na stojánce pod Boulemi. "Tak tam pojeď, najdeme ji" povídá. Sedáme do auta a jedem na druhý konec letiště. Na stojánce už je tak šero, že nechávám svítit auto do míst, kde jsem asi předtím stál. Kabinku jsem našel hned.

U hangáru vytahuji éro a zkouším ho házet do světlejší oblohy nad sebou. Model proti obloze je vidět docela dobře, ale jak spadnu pod horizont okolních hor prakticky ho nevidím. Přistání jsou tak docela dobrodružná. Po čtvrthodině už je úplně tma a model se mi ztrácí i nade mnou na obloze. Jsem ale vycepovaný z létání s velkými větroni ve velkých výškách a na ztrácení modelu na obloze jsem zvyklý. Jen tady se už nekoná žádné zablýsknutí křídla nebo trupu - chybí zdroj světla.

Nad střechou hangáru to trochu nosí, ale fouká z druhé strany hangáru a pro mě to je moc daleko. Model už se ve vzdálenosti osmdesát sto metrů ztrácí. Je opravdu tma a raději to vzdávám, I když mám diváky, kterým se tohle blbnutí moc líbí.

Uklízím letadlo do auta a jdu do dílny. Zjišťuji, že jsem si zapomněl zapnout kapsy u bundy. Přepočítávám věci: klíče od bytu, klíče od auta, foťák, Jetibox, mobil ... Mobil! Nemám mobil! Nejdřív jdu hledat do auta, ale tam není. Půjčuji si kamarádův telefon a vycházím před dílnu. Na hranici slyšitelnosti ale přeci slyším zvonění. Někde ze tmy z prostoru letiště. Vím, že telefon byl vybitý a tak nemám moc času na jeho lokalizaci. Běžím do tmy dopředu, chvílemi opravuji směr a po sto metrech už vidím v trávě světýlko. Mám ho!

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk