¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Přišlo už to jaro?stálý odkaz / permalink

21.03.2009

Nepříznivá předpověď počasí se ráno mění v prosluněný den. Pohled na teploměr a na namrzlá skla aut za domem už není tak optimistický. Po obědě ale teplomšr na slunci přelézá 25 stupňů, vítr skoro nefouká. Že by jaro přišlo podle astronomického data?

image

Potřeboval jsem ještě něco poopravit na Long Shotu, ale zjišťuji, že lepidlo v lahvičce zkamenělo. Létání to ale bránit nebude a tak nakládám a jedu nahoru na letiště. V pondělí budu muset vyrazit ke svému prodejci a obnovit zásoby. image

Pod boulí je několik aut, kluci už prohánějí svoje modely ve vzduchu. Zatím mají všichni jen malé modely. Po ploše letiště už se dá běhat bez toho, že by voda tekla do bot.

image

image

Létám cca 50 minut. Chvílemi je úplný klid, chvílemi fouká čtyři pět metrů. Nad loukou to nosí a dělám i desetiminutový let. Jen je to dost "rozbité". Model drncá nahoru dolů, stoupáčky se snaží odstrčit model od sebe vší silou a já musím často použít plné výchylky křidélek a směrovky, abych se do stoupáku dostal. Úspěšnější jsem, když se trochu rozfouká vítr a já se mohu vozit na vlnách, které postupují přes letiště jedna za druhou. Připadá mi, že je docela teplo.

Když mám vylítané baterky, jdu na drby mezi kluky. Za 10 minut už mi napřijde, že by bylo teplo. Když odjíždím po dvou hodinách z letiště, jsem docela vymrzlý.

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk