¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Moje zážitky z létání

Jen tak nad Teplicestálý odkaz / permalink

04.05.2008

Mám už sbaleno po létání a povídám si na stojánce jen tak s kluky. Najednou slyším: "Hele, není to ten tvůj kamarád? To je Moby Dick!" Zvrátím hlavu dozadu a nad sebou opravu vidím vidím Straton Moby Dicka. Imatrikulaci nepřečtu, ale odstín barvy souhlasí, červená vrtule, vyvažovací plošky vzadu na motýlu ... Jo, to je asi on. Letadlo ale po chvíli mizí daleko na západě.

image

Za nějakých deset minut vylétá Straton zpoza Boule už na finále na dráhu našeho letiště. Je to Honza!

Přesouvám se s autem z modelářské stojánky na stojánku velkých letadel, vítám se s Honzou, chvilku klábosíme až Honza nabízí: Neproletíme se?. Jasně, kdo by odmítl.

Je 17:34 a my se zvedáme nad les na severní straně letiště a otvírá se nám výhled na město. Zde nad svahem dostáváme mohutný kopanec nahoru. Honza hned točí stoupák, abychom ušetřili benzín a rychle nabrali výšku. Užívám si vzdušného živlu, který nám dává silně pocítit, že to není něco nehmotného, a cloumá s námi seč může. Když se vzpamatovávám z poskoků nahoru dolů v turbulenci nad svahem, začínám vnímat krásu okolo. Je opravdu super dohlednost. Koukám chvilku pod sebe na Teplice, potom zase do dálky. Přes Středohoří se otvírají výhledy daleko na jih. Dělám v několika stovkách okruh po jižním okraji Teplic směrem k Ústí, před teplárnou Trmice se stáčíme ke Krušným horám a Teplice oblétáme pro změnu ze severu.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Po 40 minutách sedáme zase na Teplické letiště, kde přesedám zpátky do auta. Moc pěkný závěr dne! Díky Honzo!

(zveřejněno na stránce Moje zážitky z létání)

print tisk