¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Bravem

Bravo od Iva Bratršovského

S novým nastavením do vzduchustálý odkaz / permalink

30.03.2019

S novým nastavením jsem se vypravil na louku.

Nejdřiv jsem si Bravo opatrně klouznul do trávy před sebou, potom lehkým hodem do asi dvaceti metrů zkusil základní trimování. Pak už jsem přepnul na letový režim Start a zkusil vyhodit Bravo trochu výše. "Třicet sedm metrů" zahlásí rádio automaticky po přechodu do vodorovného letu a letový režim Start se sám vypne.

Zkusil jsem si taky vytáhnout brzdy a málem to blbě dopadlo. Letadlo se ve vzduchu zastavilo a i když jsem brzdy zase hned zatáhl, tak tak že jsem se dotáhl mimo rozsáhlé šípkoví. Koukal jsem, co se děje s výškovkou, když se brzdy vytáhnou a vidím, že se docela dost natáhne výškovka. Chtěl jsem to upravit a koukal jsem do nastavení, jak jsou klapky mixované do výškovky. Když jsem nastavení chtěl upravit, řádek mixu jsem omylem vymazal. Nevadilo mi to, brzdy jsem další lety používal, fungovalo to bez korekce výškovky dobře. Ale připomnělo mi to zase, jak snadno se dá nastavení v Open TX pokazit.

Polétal jsem skoro hodinu. Zároveň s nastavení vysílače jsem vyzkoušel i vario nového přijímače. Vario si dost zahoukalo, nosilo to chvílemi pěkně a byly taky pěkné padáky. Ono by to bez varia taky nešlo, automatika nastavená ve vysílači pracuje s měřením výšky. S tím jsem ale měl problém, občas se mi stalo, že po vyhození letadla a po překonání výškového rozdílu 20 metrů, který je v šabloně nastaven, nepřišlo hlášení o dosažené výšce a ani se nevypnul režim Start. Nevěděl jsem, jak se toho zbavit a až po vypnutí a zapnutí vysílače to začalo fungovat. Na to se budu muset doma podívat.

(zveřejněno na stránce Létání s Bravem)

print tisk