¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Beaverem

Beaver od Pelikána

Na nový rybníkstálý odkaz / permalink

16.07.2016
image

Mám nabito a tak přemýšlím, kam vyrazit. Beavera mám naloženého v autě a tak využívám cesty do vedlejší vesnice a zkusím nový rybník ještě o vesnici dál - ve Rtyni.


image

U rybníka jsem v osm, slunce je těsně nad mraky na západě, tak snad ulovím nějaké pěkné okamžiky! Volal jsem Pavla, zda přijede, a slíbil, že dorazí taky. Létat ale začínám sám, bojím se, že slunce každou chvíli zmizí za mraky.

image

kliknutím zvětšíte

Proti odpolednímu létání teď skoro nefouká a tak mohu startovat a přistávat kterýmkoli směrem. Rybník je na létání příhodný, stromy jsou daleko a na všechny strany je dobře vidět. Jedinou překážkou je železniční trať na náspu, nad kterou jsou ještě troleje a všechnop je to dost blízko. Užívám si vzletů a přistání. Přistání by ale mohla být lepší, jak se mi zdá rybník zpočátku malý, chci být včas na hladině a z výdrže pouštím Beavera na hladinu moc na rychlosti, následuje tak žabka.

image

kliknutím zvětšíte

Pavel přijel a hned začne tím, že se mu z jeho Magnum Reloaded zuje plovák. Musím mu ho Beaverem dotlačit ke břehu, ale plováky ho zlobí pořád a nakonec svoje trápení končí tím, že Magnum převrací na vodě na záda a trochu ho přitopí - nejde mu motor.

Užívám si ještě nějakou minutu startů a přistání v paprscích zapadajícího slunce. Vedou se mi už pěkná přistání, kdy vydojím Beavera nad vodou až do úplně natažené výškovky a letadlo krásně sedne na vodu bez odskoku. Hlídám si ale bedlivě stopky, v tomhle rybníhu bych nechtěl pro Beavera plavat! Voda je zarostlá, zelená.

Nakonec vyrobím kiks. Dosednul jsem proti rákosí a protože kvůli zatočení musím přidat dost plynu, tak jsem přidal a Beaver byl najednou metr nad vodou. Než jsem se vzpamatoval, už seděl na stéblech rákosí! image Musel jsem si rybník oběhnout a položit Beavera zase na vodu.

Poslední vzlet, poslední přistání a raděj konec, než mi to ukončí regulátor stažením plynu.

image

kliknutím zvětšíte

Pěkných dvacet minut poletování! Sem se musím někdy vrátit. image

(zveřejněno na stránce Létání s Beaverem)

print tisk