¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

FrSky Taranis Q X7

Pořízenístálý odkaz / permalink

15.04.2017

Kamarád Jarda má rádio FrSky s OpenTX, hodně se o rádiích FrSky s OpenTX diskutuje na našich diskuzních fórech, slýchávám, že je to lepší, než drahá rádia zavedených značek, neomezené možnosti nastavování. Postupně ve mě rostla zvědavost a tak mě napadlo pořídit si nějaké rádio pro běhání tady u nás po loukách, nějaké rádio, které snadno strčím do báglíku, nějakou palcovku se systémem OpenTX. Rádio do házedla.

Reference na fungování rádií FrSky jsou dobré a zrovna teď se objevil nový vysílač FrSky Q X7. Tak jsem to začal zkoumat.

image

Cenově vychází nákup rádia velmi dobře. Je to Čína, ale kvalita bude asi dobrá, Ríša RiMr Mrázek rádii FrSky žije už několik let, tak to musí fungovat! image

V republice už byli první majitelé, objevila se videa a fotky prvních kusů. První poznatek je, že vysílač není malý! Je to palcovka veliká cca stejně jako jiné palcovky této třídy. Zprostředkované dojmy ale byly příznivé a tak jsem se rozhodl tohle rádio koupit.

Koukal jsem na ceny u různých prodejců a po nedlouhém bádání jsem přišel na to, že je lepší vysílač koupit u nás. Nechat si ho poslat z Číny by vyšlo laciněji, kdyby to minulo celníky, ale se clem už je rozdíl ceny minimální. A tady mám možnost řešit případnou reklamaci. Pro nákup jsem zvolil obchod www.rcstudio.cz, který mě oslovil péčí majitele Jana Urbánka o nabízený sortiment.

Objednání proběhlo bez problémů, na webu prodejce je vše velmi přehledně. Objednal jsem: X7W+M1 FrSky Taranis Q X7 Mod1 bílý
Ray2500 Baterie LiPol 2500mAh/7.4V
přijímač X4R FrSky X4R
FVAS-02H FrSky Variometr - vysoká přesnost

Rozhodl jsem se pro Li-polku do vysílače, jednotlivé články v kleci pro mě nepřipadají v úvahu. NiMh baterky by taky byly přijatelné, ale to by bylo na dýl.

Celý obchod běžel vzorně, průběžné info od prodejce, co se s objednávkou děje, info od přepravce, má to pan Urbánek vymazlené. Druhý den jsem držel v ruce krabici s vysílačem!

(zveřejněno na stránce FrSky Taranis Q X7)

print tisk